ÅFF P 2010
ÅFF P 2010 Är ett lag bestående av pojkar födda 2010.
Vi tränar 2-3 dagar per vecka, En och en halv timme per tillfälle + match under säsong.
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Stångebro United BK Vit | 1 | 3 |
2. Ekängens IF Blå | 1 | 3 |
3. Grebo IK | 1 | 3 |
4. Åtvidabergs FF | 1 | 3 |
5. BK Kenty Vit | 0 | 0 |
6. Hjulsbro IK Blå | 0 | 0 |
7. Kisa BK | 1 | 0 |
8. Björsäters SK | 1 | 0 |
9. Rimforsa IF | 1 | 0 |
10. BK Derby | 1 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Kimstad GoIF 1 | 8 | 19 |
2. Eneby BK Vit | 8 | 18 |
3. Stångebro United BK 1 | 8 | 16 |
4. Smedby AIS Gul | 8 | 13 |
5. IK Sleipner Blå | 8 | 13 |
6. Åby IF P 13 2 | 8 | 11 |
7. Ekängens IF Vit | 8 | 7 |
8. Tallboda IF Blå | 8 | 6 |
9. Åtvidabergs FF Blå | 8 | 1 |
ÅFF nattvandrar
16 apr
Fotbollsskolan - Lira Blågult 2024
15 apr
Fotbollsskolan 2024 - "Lira Blågult"
12 apr
Hej Åtvidabergs FF P09!
Jag tänkte ti...
Ola Blomkvist - 4 jan 2020
Vi tränar på söndagar kl 11.30-12.30 i L...
Ann-Sofie Skogh - 28 jan 2019
ÅFF P 2010 Är ett lag bestående av pojkar födda 2010.
Vi tränar 2-3 dagar per vecka, En och en halv timme per tillfälle + match under säsong.
27 feb, 07:11 0 kommentarer
Hej!
Då det är få anmälda till träningen på onsdag 28/2 kör vi ett fyspass med löpning kl. 19-20 istället. Ta på bra springskor. Samling 18.50 vid Kopparvallen.
21 feb, 15:56 0 kommentarer
Träningen onsdag 21/1 är tyvärr inställd pga för få anmälda.
17 jan, 14:43 0 kommentarer
Hej!
Kvällens träning är tyvärr inställd.
2 jun 2023 0 kommentarer
På måndag 5 juni är det ingen träning.
2 apr 2023 0 kommentarer
Söndag 9 april (påskdagen) är det ingen träning.
Ons 24/4
19:30-21:00 |
Fotbollsträning
Kopparvallen |
Sön 28/4
16:00-17:15 |
Match mot Grebo IK
Grebovallen |
Mån 29/4
19:00-20:30 |
Samträning med Jr Utveckling
Kopparvallen |
Sön 5/5
17:30-18:45 |
Match mot Ekängens IF Blå
Edberga |
Sön 12/5
16:00-17:15 |
Match mot BK Derby
Grenadjärvallen |
Lör 18/5
10:30-11:45 |
Match mot Rimforsa IF
Edberga |
Sön 19/5
12:45-16:00 |
Bollkallar A-lagsmatch
Kopparvallen |
Fre 24/5
18:30-19:45 |
Match mot Kisa BK
Kisa IP |
Mån 3/6
18:30-19:45 |
Match mot Stångebro United BK Vit
Edberga |
Tor 6/6
10:00-11:15 |
Match mot Hjulsbro IK Blå
UCS Arena |